Ana Sayfa | Toraks Derneği Hakkında | Kongreye Davet | Kongre Organizasyonu | Kongre Programı | Genel Bilgiler | Sosyal Program  
 
 Ana Sayfa  Kongreye Davet
 
 
"center">

KONGREYE DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Toraks Derneği 5. Yıllık Kongresi nedeniyle sizleri 24-27 Nisan 2002 tarihlerinde Antalya'ya davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Toraks Derneği'nin kuruluşunun 10. yılında düzenlenen bu kongre, Türkiye'den, Balkan, Ortadoğu, Kafkas ve Orta Asya ülkelerinden yaklaşık 2000 meslektaşımızın katılacağı bölgesel bir kongre özelliği taşımaktadır.

Solunum hastalıkları alanındaki en son ve en önemli gelişmelerin tartışılacağı bu kongrede, bölgesel-küresel akciğer sağlığı ile ilgili temel sorunlara çözümler üretilmesi hedeflenmektedir. Solunum hastalıkları alanındaki 30'a yakın ulusal - uluslararası dernek başkanı, bölgesel - küresel akciğer sağlığını geliştirmede nasıl işbirliği yapabileceklerini bu kongrede tartışacaklardır.

Seksenaltı bilimsel oturumun yapılacağı, yaklaşık 600 özgün araştırmanın tartışılacağı bu kongreye, ABD ve Avrupa ülkelerinden yaklaşık 50 konuşmacı katılacaktır. 10 ayrı salonda parelel oturumlar şeklinde gerçekleşecek olan kongrenin resmi dili Türkçe ve İngilizce olacaktır ve tüm salonlarda anında çeviri yapılacaktır.

Kongrenin yapılacağı Antalya, Türkiye'nin güneyinde Akdeniz kıyısında yer alan, ülkenin en önemli turizm bölgesidir. Zengin tarihi, sıcak iklimi ve Akdeniz'e özgü konukseverliği ile Antalya, baharın bu güzel günlerinde sizleri ağırlamaya hazırlanmaktadır

Toraks Derneği 5. Yıllık Kongresi, zengin bilimsel ve sosyal programı ile sizleri Antalya'da unutamayacağınız günler yaşatacaktır. Bu kongreye kaydınızı yaptırmakta gecikmeyiniz.

Sizleri Antalya'da bekliyoruz.

Prof.Dr.Ali Kocabaş Prof.Dr.Eyüp S Uçan Prof.Dr.Muzaffer Metintaş
Toraks derneği Genel Başkanı Kongre Başkanı Bilimsel Program Komitesi Başkanı