Ana Sayfa | Toraks Derneği Hakkında | Kongreye Davet | Kongre Organizasyonu | Kongre Programı | Genel Bilgiler | Sosyal Program  
 
 Ana Sayfa Genel Bilgiler Kongre Bursu 
 
 
Genel Bilgiler
 
  
  Kongre Kayıt Bilgileri
  Kongre Merkezi ve Oteller
  Bildiri ve Başvuru
  Kongre Bursu
  Ödüller
  Antalya
  Haritalar
   
  Untitled

KONGRE BURSU


Türkiye içinde Katılımcılara Sağlanacak Kongre Bursu


Toraks Derneği’nin 4. Yıllık Kongresi 1500 civarında katılımcı ile gerçekleşmiştir. Bu sayılar Türkiye'de gerçekleştirilmiş olan bilimsel ve mesleki kongrelerde ulaşılan en yüksek katılımcı sayıları arasındadır.
4. Yıllık Kongrede ilk kez uygulanan üyelere ‘kongre bursu’ nun son derece yararlı bir uygulama olduğu anlaşılmaktadır. Dolayısıyla 5. Yıllık Kongre’de de benzer burs uygulaması yapılacaktır.
Toraks Derneği üyesi olup bir yerden destek alamayan ve kongreye bildiri sunucusu olarak katılacak olan hekimlerimize, bağlı oldukları şubelere verilen kontenjana göre şube yetkisinde kongre bursu verilecektir.
Burs almak isteyen üyelerimiz 29 Mart 2002 tarihine kadar bağlı oldukları şube başkanlıklarına bir dilekçe ile başvurabilirler.
Burs kontenjanları hakkında ayrıntılı bilgi Toraks Derneği web sayfası’ndan ya da şube başkanlıklarından takip edilebilir (Şubelerle ilgili bilgi için “Kurs kayıt formu” arka sayfasına bakınız).


Türkiye Dışından Katılımcılara Sağlanacak Destek-Burs


Toraks Derneği 5. Yıllık Kongresi’ne Türkiye dışı ülkelerden de bildiri ile katılım gerçekleşecektir. Kongre komitesi bu katılımı olabildiğince en geniş seviyede sağlama çabası içindedir.
Türkiye dışı ülkelerden gelerek bildiri sunacak olan katılımcılara, Kongre Komitesi tarafından ‘Altın Burs’ ve ‘Gümüş Burs’ olmak üzere iki kategoride burs sağlanacaktır. Kategoriyi belirleyen bildiri’nin içeriği olacaktır.
Altın Burs’da katılımcının yol, konaklama ve kongre kayıt ücreti ile bir kurs ücreti burs olarak karşılanacaktır.
Gümüş Burs verilecek katılımcıların kongre kayıt ve konaklama ücreti ile bir kurs ücreti burs kapsamında olacaktır.

Burs için başvuru

Bildiri başvuru formunda katılımcıya burs isteyip istemediği sorulmaktadır. Burs isteyen katılımcı bildiri başvuru formunun ilgili kısmını doldurmalı ve burs isteğini işaretlemelidir. Bu taleplere göre uygun görülen başvuru sahiplerine alacakları burs ve detayı bildirilecektir.
Burs konusunda detaylı bilgi www.toraks.org.tr’den alınabilir.

 
     
ml>