Kongreye Davet
Kongreye DavetDeğerli Meslektaşlarımız,

Toraks Derneği 6. Yıllık Kongresi, 23-26 Nisan 2003 tarihlerinde Antalya'da yapılacaktır.Solunum hastalıkları alanındaki son gelişmelerin ve akciğer sağlığı ile ilgili ulusal, bölgesel ve küresel sorunların tartışılacağı bu kongreye sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Avrupa Solunum Derneği (ERS) ve Amerikan Toraks Derneği'nin (ATS) katkılarıyla düzenlenen bu toplantıya, Türkiye'nin yanı sıra Balkan, Ortadoğu, Kafkas ve Orta Asya ülkelerindeki meslektaşlarımızın da katılmalarını bekliyoruz. Geçen yıl yapılan Toraks Derneği 5. Yıllık Kongresi'ne kayıt yaptıran 1740 hekimin 300'ü bölge ülkelerinden gelmişlerdi ve bu kongrede sunulan 731 bildirinin üçte biri bu meslektaşlarımız tarafından sunulmuştu.

Bölgesel bir kongre özelliği taşıyan Toraks Derneği yıllık kongrelerinin resmi dili Türkçe ve İngilizce olup, her oturumda anında çeviri yapılmaktadır. Kongre bilimsel programı temel bilimler, klinik bilimler ve medikal-sosyal konuları kapsayan 80'i aşkın oturumdan oluşmaktadır. Toraks derneği 6. Yıllık Kongresi'nde aktarılan, tartışılan ve üretilen bilgilerin hem ulusal hem de uluslararası uygulamalara önemli katkılar sağlayacağına ve yeni bilimsel işbirliklerine zemin hazırlayacağına inanıyoruz.

Değerli meslektaşlarımız,

Türkiye'nin tarih, doğa ve güneş cenneti Antalya'da, mevsim olarak en uygun tarihlerde yapılacak olan Toraks Derneği 6. Yıllık Kongresi'ne bildirileriniz ile aktif olarak katılmanızı bekliyoruz.

Bilimsel ve sosyal açıdan üst düzeyde gerçekleşmesini planladığımız kongremiz boyunca sizlerle birlikte olmaktan, bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Bir kez daha Antalya'da görüşmek dileğiyle,

Ali Kocabaş
Toraks Derneği Genel Başkanı
H. Gül Öngen
Program Komitesi Başkanı
A. Fuat Kalyoncu
Kongre Başkanı