ANA SAYFA ENGLISH
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
   

 

 

 

 

569" valign=top>>569" valign=top> KONGREYE DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

28 Nisan-1 Mayıs 2004 tarihleri arasında Antalya'da yapılacak olan Toraks Derneği 7. Yıllık Kongresi'ne sizleri davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Toraks Derneği'nin kongreleri, akciğer sağlığı konusundaki son gelişmelerin ve bilgilerin aktarıldığı, ulusal ve bölgesel sorunların irdelenerek değerlendirildiği, böylece ülkemiz akciğer sağlığı ile ilgili program ve uygulamaların geliştirildiği ve yönlendirildiği zeminleri oluşturmaktadır. Yine Toraks Derneği kongreleri, sağladıkları bölgesel açılımlarla ulusal zemini aşarak, dünya coğrafyasının önemli bir kısmını oluşturan Avrasya bölgesinde yaşayan insanların solunum sistemi hastalıkları ile ilgili her sorununun tartışıldığı ve çözümler üretildiği zeminler haline gelmiştir. Bu kapsamıyla Toraks Derneği Kongre'leri, artık ülkemiz ve bölgemiz için olduğu kadar, dünya solunum hastalıkları uygulamaları için de oldukça önemli ve etkili bilimsel aktiviteler arasında yer almaktadır.

Toraks Derneği 7. Yıllık Kongresi'ne, ulusal düzeydeki en geniş katılımın yanı sıra, Amerika, Avrupa ülkeleri ve özellikle bölge ülkelerinden ilgili dernek yöneticilerinin ve meslektaşlarımızın konuşmacı, oturum yöneticisi, bildiri sunucusu olarak geniş bir katılımını bekliyoruz. Böylece, aktarılacak, üretilecek ve tartışılacak olan bilgilerin hem ulusal hem de uluslararası uygulamalara önemli katkılar sağlayacağı ve pek çok yeni çözümün yolunu açacağını öngörüyoruz.

Değerli Meslektaşlarımız,

Hem bilimsel hem de sosyal yönüyle çok kapsamlı geçeceğini umduğumuz Toraks Derneği 7. Yıllık Kongresi'ne bildirileriniz ile katılımınızı bekliyoruz.

Türkiye'nin tarih, doğa, deniz ve güneş cenneti Antalya, en uygun mevsimde sizleri konuk etmeye hazırdır.

Sevgi ve saygılarımızla,

Ali Kocabaş
Toraks Derneği Başkanı
Muzaffer Metintaş
Kongre Başkanı
H. Gül Öngen
Bilimsel Komite Başkanı