ANA SAYFA ENGLISH
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
   

 

 

 

 

569" valign=top>>569" valign=top>
TURLAR

Tam Gün Turlar
1.1 Perge - Aspendos - Side
Perge: Perge, Antalya'dan 18 km uzaklıktadır ve ilk olarak Hititler tarafından İ.Ö. 1500 yıllarında kurulmuştur. Şehrin çeşitli yerlerinden derlenmiş eserler, stadyum yolunda sergilenmektedir. Antik kent, iki yüksek kulesi ile şehir kapısı, bir zamanlar mozaiklerle kaplı olan ve dükkanların çevrelediği sütunlu uzun yolu ve halk hamamları ile ünlüdür.
Aspendos: Antik kentte bulunan 15 000 kişi kapasiteli tiyatro, ülkemizdeki antik Roma tiyatrolarının en sağlamıdır. Tiyatronun akustiğinin mükemmelliği, bugün bile çeşitli konser, bale, opera ve tiyatro gösterilerinin yapılmasını sağlamaktadır. Uzunluğu 880 metre, yüksekliği 15 metre ve eni 5.5 metre olan Anadolu'nun en uzun su kemerleri de burada bulunmaktadır.
Side: Ülkemizin en tanınan antik yörelerinden biri de Side'dir. Sütunlu kemerler üzerine inşa edilmiş olan tiyatro, bölgedekiler arasında en büyük olanıdır. Diğer kalıntılar arasında agora, gymnasium, deniz kıyısındaki Apollo Tapınağı, çeşmeler ve nekropolis sayılabilir. Şimdi müze olan geniş Roma hamamı Türkiye'nin en güzel arkeolojik koleksiyonlarından birine sahiptir.
KİŞİ BAŞI: 43 EURO
1.2 Kemer - Phaselis Tekne Turu
Kemer: Yakınlarında Olimpos Tapınağı'nın kalıntıları bulunan Kemer, ayrıca turistik tesisleri ve plajlarıyla da dikkat çekmektedir.
Phaselis: İ.Ö. 690 yılında Argos'lu koloniler tarafından kurulan Phaselis, özellikle su kemerleri ve hamamı ile göze çarpmaktadır. Bugün görülen kalıntıların hemen hemen tamamı Roma ve Bizans çağlarına aittir.
(KİŞİ BAŞI: 46.-EURO)
1.3 Beşkonaklar Rafting
KİŞİ BAŞI: 49 EURO
1.4 Demre (Myra, Santa Claus - Noel Baba)
Demre: Antik dönemdeki adı Myre olan Demre, hem tarihi hem de mimari açıdan önemli bir yere sahip olan St. Nicholas Kilisesi ile ünlüdür. Bütün dünyada "Noel Baba" adıyla tanınan, Avrupa ülkelerinde çoğunlukla Santa Klaus olarak bilinen Aziz Nicholaos, Anadolu'da yaşamış bir din adamıdır. Güney apsislerinin birinin içinde bulunan bir lahitte Nicholas'ın mezarı olduğuna inanılır.
Myra: Demre'ye birkaç kilometre uzaklıkta olan Myra, denize bakan kayalar içine oturtulmuş bir kenttir. Myra Nekropolü, mezar yapılarının çeşitliliği bakımından mimarlık tarihi içinde önemli bir yer tutar. (KİŞİ BAŞI: 39.-EURO)
(Fiyatlar en az 10 kişi katılım olması şartı ile kişi başı fiyatlardır)

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • Turizm taşımacılığı standartlarında klimalı araçlarla transfer
 • İngilizce bilen tur rehberleri
 • Öğle yemeği
  ( Tur 1.2 için öğle yemeğinde limitsiz yerli içki farkı kişi başı 10.-EURO)
 • Ören yeri giriş ücretleri
 • otopark ücretleri
2 Yarım Gün Turlar
2.1 Antalya Şehir - Kurşunlu Şelalesi
Kurşunlu Şelalesi:
Gerçekten de bir doğa harikası olan Kurşunlu Şelalesi, 100'den fazla kuş çeşidini de barındıran bir cennettir. Ayrıca Şelalenin arkasındaki gizli mağara, ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği yerlerden biridir. (KİŞİ BAŞI: 23.-EURO)
2.2 Termessos - Düden Şelalesi
Termessos:
İki dağ arasında kalan ve deniz seviyesinden 1050 metre yüksekte olan Termessos, bu özelliği sayesinde Türkiye'nin istilalara karşı en iyi korunmuş antik kenti olmuştur. İ.Ö. 2. ve 3. yüzyıllarda en parlak dönemini yaşayan Termessos özellikle Helenistik çağa ait tiyatrosuyla ünlüdür.
Düden Şelalesi:"İskender Şelalesi" de denilen bu şelale, şehir merkezinin kuzeyinde olup, merkeze 10 km uzaklıktadır. 20 m yükseklikten dökülen suyun kaynağı şelaleye 22 km uzaklıkta olan "Kırkgöz Mevkii"dir.
KİŞİ BAŞI 26 .-EURO
2.3 Perge
Perge:
Perge Antalya'dan 18 km uzaklıktadır ve ilk olarak Hititler tarafından İ.Ö. 1500 yıllarında kurulmuştur. Şehrin çeşitli yerlerinden derlenmiş eserler stadyum yolunda sergilenmektedir. Antik kent, iki yüksek kulesi ile şehir kapısı, bir zamanlar mozaiklerle kaplı olan ve dükkanların çevrelediği sütunlu uzun yolu ve halk hamamları ile ünlüdür.
(KİŞİ BAŞI: 27 .-EURO)
Fiyata dahil olan hizmetler:
 • Turizm taşımacılığı standartlarında klimalı araçlarla transfer
 • İngilizce bilen tur rehberleri
 • Ören yeri giriß ücretleri
 • Otopark ücretleri