Kongreye Davet Toraks Derneği Organizasyon Bilimsel Program Genel Bilgiler Online Başvuru Bildiriler
        Kongreye Davet


br>
Değerli Meslektaşlarımız,

Toraks Derneği'nin 27 Nisan - 1 Mayıs 2005 tarihleri arasında Antalya'da düzenleyeceği, Göğüs Hastalıkları disiplininde Türkiye'nin en büyük kongresi olan 8. Yıllık Kongresi'ne sizleri Toraks Derneği adına davet etmekten büyük mutluluk ve gurur duymaktayız.

Konusunda en önde gelen ulusal ve uluslararası birçok bilim insanının büyük bir istek ve heyecanla konuşmacı olarak görev aldığı ve bu sayede her geçen yıl hem bilimsel düzeyini hem de katılımcı sayısını arttırdığı Toraks Derneği Kongrelerinin bir yenisini ve daha iyisini düzenlemenin heyecanı ve sorumluluğunu taşımaktayız. Bu sizlerin bizlere vermiş ve verecek olduğunuz destekle beslenebilirse gerçekleşecektir.

Bu yıl kongremizin bilimsel programında bazı yenilikler yapılmıştır. Her gün 2 tane olmak üzere 6 ana oturum düzenlenmiştir. Ayrıca her çalışma grubu için, klinik sorunların tartışılabileceği, olguların danışılabileceği, deneyimlerin paylaşılacağı 12 klinik danışma merkezleri açılacaktır. Bunların dışında 10 panel, 12 yuvarlak masa, 18 gündoğumu semineri, 12 uzmanı ile söyleşi , 3 olgu sunumu, 2 karşıt görüş, 3 güncel konu ve 10 mezuniyet sonrası kurs başta olmak üzere toplam 150 oturum gerçekleşecektir. Ayrıca çok sayıda mini sempozyum ve poster oturumları düzenlenerek bilimsel katılım ve canlılığın en üst düzeyde olması amaçlanmıştır. Bu oturumlarda Göğüs Hastalıkları konusundaki son gelişmelerin yanı sıra, gelişen ve değişen ülkemizde, bölgemizde ve dünyada sağlık sorunlarının boyutları ve çözüm önerileri, uzmanlık eğitimindeki sorunlar da görüşülecek ve tartışmaya açılacaktır.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Toraks Derneği 8. Yıllık Kongresi Antalya'da düzenlenecektir. Ülkemizin koşulları 2000'in üzerinde katılımcının öngörüldüğü böylesine büyük kongreyi Antalya'da düzenlemeyi zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle Toraks Derneği bu yıl da sizleri, Antalya'nın en güzel ilçelerinden biri olan Kemer'in Beldibi yöresindeki Sungate Port Royale Hotel'de ağırlamaktan mutluluk duyacaktır.

Tüm üyelerimizin akademik takvimlerine şimdiden 27 Nisan - 1 Mayıs 2005 tarihlerini işaretlemiş olduklarını umuyor ve sizleri bekliyoruz.


Haluk Türktaş
Toraks Derneği Başkanı

Arif H. Çımrın
Kongre Başkanı

H. Gül Öngen
Bilimsel Komite Başkanı